کلینیک فیزیوتراپی رادمان

اولین مرکز تخصصی فیزیوتراپی ورزشی شرق تهران

کلینیک فیزیوتراپی رادمان

اولین مرکز تخصصی فیزیوتراپی ورزشی شرق تهران

k:if>
کلینیک  فیزیوتراپی  رادمان

آدرس جدید کلینیک :
تهرانپارس - خیابان رشید - روبروی خیابان 146 - جنب باشگاه ورزشی آهن نورد - پلاک 111

تلفن : 77744911 - 77298005

طبقه بندی موضوعی

ماساژ یو می هو و اثرات اعجاب آور آن

يكشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۴، ۱۱:۰۲ ق.ظ

این مفصل دقیقاً همان مفصلی است که پل بین ستون فقرات و استخوان های لگن در دو طرف است؛ جالب اینکه بر اساس بررسی های پزشکی و فیزیکی انجام گرفته نقطۀ ثقل بدن هر شخصی در این مفصل می باشد.

هرگونه عدم تعادل در این مفصل باعث جابه جایی مرکز ثقل بدن شده و می تواند فشار مضاعفی را بر قسمت های مختلف وارد کند. خوشبختانه تمامی انواع انحرافات و عدم تعادل های مفصل لگن به غیر از تعداد اندکی از استثنائات، برگشت پذیر و قابل اصلاح هستند.

می توان با برگرداندن تعادل به این مفصل اوضاع را به حالت اولیه برگرداند، همچنین می توان با یک سری تکنیک های استاندارد و علمی، جا اندازی و اصلاح مفاصل را انجام داد. لازم بذکر است، ماساژ دادن و نرم کردن عضلات اطراف مفاصل در این راستا از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

تفاوت یومی هوتراپی با روش های درمانی مشابه در چیست؟

یومی هوتراپی در دید ظاهری شباهت های بسیاری از نظر تکنیک های به کار رفته به روش های درمانی دستی قبلی مانند کایروپراکتیک و استئوپاتی دارد و حتی می توان گفت که در برخی نقاط: تکنیک های آن ها یکسان هستند. تفاوت عمده بین این روش ها در سه چیز است:

اول اینکه تمامی تکنیک های یومی هوتراپی به وسیلۀ دست انجام می شوند و استفاده از هیچگونه دستگاهی حتی برای تکمیل تکنیک در یومی هوتراپی مجاز نیست.

دوم اینکه در اجرای تکنیک ها هم بعضاً تفاوت عمده ای بین یومی هوتراپی و دیگر روش های مشابه وجود دارد. به طوریکه حتی در برخی حالات، ترتیب اصلاح مفاصل و اجرای تکنیک ها در یومی هوتراپی حائز اهمیت است.

سوم اینکه روش های درمانی دیگر، اغلب به اصلاح مفصل و برگرداندن تعادل فیزیکی به طور اخص تاکید می کنند در حالیکه یومی هوتراپی، با توجه به ماهیت شرقی خود به ایجاد تعادل در جریان های انرژی بدن تاکید داشته و حتی اصلاح لگن و تعادل فیزیکی بدن را نیز یکی از راه های رسیدن به تعادل انرژی می داند.

به همین جهت استفاده از روش های انرژی درمانی و همچنین اصول طب فشاری ژاپنی (شیاتسو) علاوه بر اصلاح فیزیکی مفاصل و ستون فقرات، در یومی هو تراپی نیز متداول است.

چه بیماری هایی با یومی هوتراپی قابل درمان هستند؟

با توجه به توضیحات داده شده به نظر می رسد بسیاری از بیماری ها و حتی خیلی از بیماری هایی که در طب نوین به عنوان بیماری های ایدیوپاتیک(idiopathic)  بیماری های با علت نامشخص از آنها نام برده می شود، با روش یومی هوتراپی قابل درمان باشند.

البته با وجود اینکه گزارش های متعدد غیرقابل باوری از درمان بیماری هایی چون دیابت (بیماری قند)، فشار خون و حتی چاقی و لاغری مفرط، ریزش مو، ناباروری و کوتاهی قد وجود دارد، اما هیچکدام از این گزارشات تا به حال در محافل رسمی علمی و پزشکی بین المللی مطرح و یا منتشر نشده اند.

آنچه که واضح است یومی هوتراپی در درمان اختلالات اسکلتی و ستون فقرات همچون کمردردهای مزمن، دیسک کمر و دیسک گردن تاثیر به سزایی دارد. از سوی دیگر یک سری بیماری های همراه با درد، مانند درد مزمن آرنج دست (آرنج تنیس بازان)، درد مزمن زانو و انواع سردردها به این روش درمانی پاسخ واضحی داده اند.

 در حملات میگرن و دردهای حاد مفصلی که بعضاً به درمان های رایج نیز مقاوم بوده اند، استفاده از یومی هوتراپی بسیار کارساز بوده است. 

 

● خانم های خانه دار حتما بخوانند

خانم های خانه دار به این دلیل که فعالیت زیادی را در منزل انجام می دهند معمولا دچار انواع گرفتگی ها و کوفتگی های عضلات بدن هستند. این گروه به ویژه به دلیل رعایت نکردن شیوه صحیح جابه جایی اجسام در منزل، یا ایستادن بیش از حد آن هم به صورت نامناسب یا راه رفتن های زیاد حین کار در خانه دچار این کوفتگی ها می شوند. یکی از شایع ترین این گرفتگی ها، گرفتگی کتف در خانم هاست که بخش زیادی از خانم ها به آن مبتلا هستند. یومی هو تراپی با کمک تکنیک ها و ماساژهایی که دارد، می تواند این گرفتگی ها و کوفتگی ها را درمان کند.

به این ترتیب گرفتگی های کتف، دردهای گردن و کوفتگی عضلات ساق پا به دلیل کار زیاد از جمله عوارض ناشی از کار خانه برای خانم های خانه دار است که با کمک تکنیک های یومی هو تراپی قابل درمان است.

 

● بهبود خطوط عمیق صورت با یومی هو تراپی

بسیاری از خانم ها برای از بین رفتن خطوط عمیق صورت شان از قبیل خط عمیق بین ۲ ابرو دست به دامن روش ها و شیوه های مختلفی از قبیل تزریق ژل یا بوتاکس می شوند اما شاید این خانم ها ندانند که با کمک تکنیک های یومی هوتراپی و ارائه ماساژ به عضلات صورت، عضلات پس سری، ماساژ پوست و مو علاوه بر افزایش آرامش بیمار به درمان خطوط عمیق صورت آن ها می شود کمک کرد بدون آن که بیمار خود را به روش های طب مدرن و انواع جراحی ها بسپارد.

 

● عملکرد یومی هوتراپی در بدن چگونه است؟

تکنیک های یومی هو تراپی از جمله تکنیک های شرقی است که برخلاف ماساژهای غربی از روی لباس برای بیمار انجام می شود. درمانگران این شیوه بر این باورند که استفاده از روغن و تماس مستقیم دست با بدن در این شیوه درمانی مانع از ارائه ماساژی عمیق به عضلات و بافت های بدن می شود. در این شیوه درمانگر از ۵ شیوه و تکنیک مانند یومی هو تراپی، کایروپرکتیک، شیاتسو، ماساژدرمانی و انرژی درمانی برای درمان بیمار کمک می گیرد. درمانگر با کمک تکنیک های یومی هوتراپی به گرم کردن بدن می پردازد و با این کار جریان گردش خون در بدن را بهبود بخشیده و آن را تسریع می کند به این ترتیب با کمک این تکنیک ها خونرسانی بهتری به اندام های اصلی و درونی بدن از قبیل مغز، قلب، شش ها و... می رسد. علاوه براین درمانگر ممکن است به کمک تکنیک های کایروپرکتیک برای درمان اسپاسم ها و گرفتگی های عضلانی و بافتی بیمار اقدام کند یا از شیوه درمانی شیاتسو برای بهبود گرفتگی هایی که سطح بافت را سفت می کنند استفاده کند. در شیاتسو درمانگر با تمرکز روی مردین ها و کانال های عصبی به درمان بیمار می پردازد. در کنار این شیوه ها، تکنیک های رفلکسوتراپی نیز که روی نقاط رفلکسی بدن کار می کند مثل نقاطی که در طب سوزنی نیز مورد استفاده قرار می گیرد به بهبود برخی گرفتگی ها و درمان اختلال ها می پردازد.

 

● دفع سنگ کلیه با ماساژ

نرمش ها، کشش ها و به طور کلی تکنیک هایی که در شیوه درمانی یومی هو در ناحیه کلیه ها به بیمار ارائه می شود، می تواند به دفع سنگ های کلیه کمک کند. این تکنیک ها اگر چه روی بدن بیمار در حالت درازکش پیاده می شود اما همان انرژی را از بیمار دریافت می کند که او بعد از بازی تنیس از دست می دهد. به این ترتیب گاهی ممکن است فرد چند ساعت پس از دریافت این ماساژها کمی احساس کوفتگی کند. این مسئله طبیعی است و به زودی برطرف می شود. مهم ترین نکته آن است که این تکنیک ها فرآیندی را در کلیه و مجاری ادراری سبب می شوند که موجب تسریع دفع سنگ در بدن می شود بنابراین افراد مبتلا به سنگ کلیه با مشاوره با متخصص شان می توانند از یومی هو تراپی به عنوان یک درمان کمکی و موثر برای دفع سنگ کلیه کمک بگیرند.

 

● آب درمانی را فراموش نکنید

همواره پس از ارائه تکنیک های درمانی یومی هوتراپی یا ماساژدرمانی به بیماران مان به آن ها پیشنهاد می کنیم که دوش آب گرم بگیرند و درصورتی که شرایطش را دارند به استخر بروند و آب درمانی کنند؛ به این ترتیب که درون آب راه بروند و حرکت های آرام کششی انجام دهند. حرکت در آب موجب می شود عضلاتی که انرژی ایستا دارند این انرژی را به پویایی و حرکت تبدیل کنند و به این ترتیب به حرکت واداشته شوند. ضمن آن که بیمار درون آب فشاری را روی مفاصل و ماهیچه هایش احساس نمی کند و رضایت بیشتری نسبت به تمرینات کششی که بیرون از آب انجام می دهد، دارد.

 

● درمان و تسکین دردهای مفصلی

با شروع فصل پاییز و زمستان و سرد شدن هوا بسیاری از دردهای مفصلی و استخوانی در بدن تشدید می شود. افرادی که مبتلا به بیماری هایی مثل آرتروز، آرتریت روماتوئید و خشکی مفاصل هستند نسبت به فصل های گرم سال احساس خشکی و درد بیشتری دارند. خوشبختانه تکنیک های یومی هو تراپی راه حل مناسبی برای بهبود برخی از دردهای مفصلی و کنترل شدت بیماری در بیماران مبتلا به بیماری های مفصلی استخوانی دارند. دریافت این ماساژ به خونرسانی و غذارسانی بهتر به ناحیه مفصلی اسکلتی بیمار کمک می کند و به این ترتیب به مرور موجب کاهش درد و بهبود در وضعیت بیمار می شود.

 

● تسکین گرفتگی عضلات در ورزشکاران

ورزشکارانی که به دلیل انجام حرکات ورزشی، کششی یا وزنه برداری دچار کوفتگی و گرفتگی در عضلات خود هستند نیز می توانند با کمک تکنیک های یومی هوتراپی برای درمان این گرفتگی ها اقدام کنند. این افراد درصورتی که در ورزش های رزمی کار می کنند یا به ورزش هایی می پردازند که احتمال دریافت ضربه در آن ها وجود دارد می توانند با دریافت تکنیک های یومی هوتراپی، گرفتگی ها و کوفتگی های ناشی از ورزش را در بدن شان درمان کنند و دردهای ناشی از آن را تسکین دهند.

 

● انحراف لگن عامل بروز بیماری ها

از دیدگاه درمانگران یومی هو تراپی، وجود انحراف و جا به جایی در لگن انسان می تواند سرآغازی برای ابتلا به بسیاری از بیماری ها مانند سردرد، میگرن، بی خوابی، کاهش دید، دردهای مفصلی، آرتروز، افسردگی و خیلی دیگر از بیماری های جسمی و روحی شود. جابه جایی لگن یا انحراف لگن امروزه در بسیاری از مردم در سراسر جهان قابل مشاهده است و شاید بتوان گفت، بالغ بر ۹۵درصد مردم جهان انحراف لگن را تجربه کرده اند و به این اختلال مبتلا هستند. یومی هو تراپی با اصلاح این انحراف در بدن طی جلسات یومی هوتراپی قادر است علاوه بر بهبود عملکرد اندام های درونی اختلالات موجود در بدن بیمارش را بهبود بخشیده و بسیاری از آن ها را درمان کند. اصلاح انحراف لگن در افرادی که زیر سن بلوغ قرار دارند معمولا خیلی راحت تر از افراد بزرگسال است. درصورتی که فرد زیر سن بلوغ باشد با ۲جلسه درمانی، جابه جایی لگنش برطرف می شود اما افرادی که بعد از سن بلوغ یا در بزرگسالی برای درمان و اصلاح جا به جایی لگن مراجعه می کنند، غالبا نیاز به ۲ مرحله درمانی دارند و دست کم در ۲۰ جلسه درمانی باید از تکنیک ها و ماساژهای یومی هو تراپی بهره مند شوند.

 

● بهبود تنگی کانال نخاعی با ماساژ

افراد مبتلا به تنگی کانال نخاعی که یک بیماری شایع در ایران است و بیشتر بیماران برای درمان آن دست به دامن جراحی می شوند، با کمک تکنیک های یومی هو تراپی در کنار تکنیک های ماساژدرمانی، تکنیک های کایروپرکتیک و تکنیک های شیاتسو قابل درمان و بهبود است. این بیماری امروزه در سراسر جهان توسط درمانگران یومی هوتراپی درمان می شود بدون آن که بیمار نیازی به عمل جراحی داشته باشد البته گاهی شرایطی در بدن وجود دارد که امکان درمان با یومی هوتراپی برای بیمار میسر نیست. در این حالت بیمار باید حتما به متخصص مربوطه مراجعه کرده و شیوه های دیگر درمان را تجربه کند.

 

● چه افرادی از یومی هو تراپی پرهیز کنند

درمانگران یومی هوتراپی پیش از ارائه خدمات و تکنیک های خود به بیماران هشدار می دهند که افراد مبتلا به سرطان یا بیماران هموفیلی، واریس های شدید یا افرادی که سکته قلبی را تجربه کرده اند در گروه افرادی هستند که نباید از تکنیک های ماساژدرمانی و یومی هوتراپی استفاده کنند زیرا ممکن است ماساژ و تکنیک ها موجب حرکت لخته کوچکی در عروق خونی این افراد شده و عوارض و خطراتی را برای این افراد به وجود آورند یا در بیماران مبتلا به سرطان خون یا توده های سرطانی نیز به همین شکل است. ارائه یک تکنیک یداوی در محلی نامناسب ممکن است، منجر به گرم شدن محل تومور یا توده سرطانی و سرایت آن به دیگر بافت ها یا سلول های بدن شود. به طور کلی بهتر است پیش از دریافت هر نوع تکنیک یداوی یا ماساژ به این نکات توجه شود و سابقه این بیماری ها در بیمار مورد بررسی قرار گیرد تا احتمال بروز خطا به صفر برسد.

 

● بیرون زدگی دیسک را درمان کنید

در برخی از بیماران مبتلا به انحراف یا جا به جایی لگن فشاری که به این واسطه به مهره های ستون فقرات و دیسک وارد می شود موجب بیرون زدگی دیسک از محل اصلی آن می شود و این مسئله درد شدیدی را برای بیمار به وجود می آورد. بسیاری از مردم برای درمان دیسک به متخصصان طب مدرن مراجعه می کنند و اغلب برای درمان دیسک به جراحی تن می دهند. در حالی که در شیوه های طبیعی درمان های متعددی برای دیسک کمر وجود دارد که یکی از آن ها یومی هوتراپی است. در این شیوه، کارشناس یومی هوتراپی با ارائه تکنیک های خاص روی بدن بیمار و دادن نرمش و کشش های خاص به دیسک او کمک می کند تا به محل اولیه خودش بازگردد. به این ترتیب دیسک درعرض چند جلسه به محل اولیه خود بازگشته و درمان می شود.

 

● نکات طلایی درباره یومی هو تراپی

▪ دانستن این نکات به شما کمک می کند تا در شرایط خاص بتوانید با مراجعه به یک درمانگر یا کارشناس یومی هوتراپی اختلالات و بیماری ها را پشت سر بگذارید.

▪ بیش از ۹۵ درصد مردم جهان دچار انحراف یا جا به جایی لگن هستند و این مسئله به دلیل رعایت نکردن شیوه صحیح زندگی از قبیل ایستادن غلط، نشستن غلط، راه رفتن غلط و جا به جا کردن اجسام سنگین یا سبک بدون رعایت اصول اولیه است.

▪ یومی هو تراپی به مادرانی که قادر نیستند به کودک خود شیر دهند کمک می کند تا با دریافت تکنیک های ماساژ درمانی و یومی هوتراپی بر این مشکل غلبه کنند.

▪ خانم هایی که انحراف لگن دارند معمولا زایمان های سختی دارند. یومی هوتراپی با تکنیک های خود به این افراد کمک می کند تا آن ها زایمان بهتری را تجربه کنند.

▪ تکنیک های یومی هوتراپی و دریافت ماساژ عمومی این شیوه درمانی به تقویت بینایی و داشتن دید بهتر کمک می کند.

▪ افرادی که نرمی استخوان داشته یا پاهای اردکی یا پنجه عقابی دارند نیز می توانند با کمک تکنیک های یومی هوتراپی بخشی از این اختلال را درمان کنند و در وضعیت جسمی و حرکتی خود بهبود به وجود آورند.

▪ انحراف یا جابه جایی لگن حتی ممکن است در برخی بیماران موجب بروز سردرد یا تشدید سردردهای میگرنی شود.

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی